PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1198}
7,5 8 272
oceny
7,5 10 1 8272
7,6 17
ocen krytyków
Sól ziemi czarnej
powrót do forum filmu Sól ziemi czarnej

moim zdaniem nie przeszedł próby czasu. gra aktorska słabiutka, śmieszny wątek miłosny, niemcy
którzy nie potrafią się bronić, ślązacy, którzy tylko i wyłącznie kochają swoją prawdziwą ojczyznę -
Polskę przecie, macierz śląska od zawsze, etc. etc. etc. dobrze wiemy że ta historia ma dwie strony
więc historia jest nieobiektywna. nudziłem się większość czasu.

ocenił(a) film na 10
martin_guide

Sądzę, że jesteś za młody na ten film. Albo inaczej - to nie jest film dla młodych ludzi. Gdy pewne pokolenia wymrą, nikt (prócz filmoznawców) nie będzie oglądał takich filmów. To jest przecież bardzo dobre kino, oczywiście obciążone czasami, w których powstało. Ta słabiutka gra aktorska to nic innego niż oddanie postaw, gestów i mowy zwykłych ludzi. itd. Nie chodzi mi o to, by Cię przekonać, lecz o zwrócenie uwagi, że nie wszystko jest takie, jakie się na pierwszy rzut oka wydaje.

ocenił(a) film na 3
Krzypur

Jestem relatywnie młody - to fakt, ale już sam fakt że sięgnąłem po ten film o czymś świadczy. Może i słuszna interpretacja gry aktorów - wydaje się że naturszczyków.

Jednak ta bezkresna i nieprzebrana miłość do Polski i nienawiść do Niemców (przedstawianych jako archetyp zła) do mnie nie przemawiało. Wiadomo, że po 700 latach na Śląsku poza Polską mieszkało także mnóstwo Ślązaków niemieckiego pochodzenia, co w filmie było praktycznie zupełnie przemilczane. To mi się nie podobało.

ocenił(a) film na 10
martin_guide

Rozumiem i podzielam Twoje "niepodobanie".

martin_guide

Ciulu...co by ci pedzieć?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
pawlo7666

I to jest najlepsza odpowiedź, dla albo smarkatego, albo prowokatora: krótka i grzeczna

ocenił(a) film na 9
martin_guide

To nie jest film o CAŁEJ historii Śląska i podawanych w procentach proporcjach zapatrywań ludności na przyszłość Śląska. Zryw jednak był masowy. Nie pitol też o "obronności" Niemców, opierając się na wizualizacji kilku potyczek. To jest FILM FABULARNY, a nie podcast o przebiegu powstania, które w zasadzie powinieneś znać na wyrywki ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones