PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=483760}
5,2 19 314
ocen
5,2 10 1 19314
4,3 6
ocen krytyków
Tajemnica Westerplatte
powrót do forum filmu Tajemnica Westerplatte

Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć jak polscy żołnierze sikają na plaży, przeklinają i masowo
dezerterują.
Miód, a potem obowiązkowo Szkiełko, żebym wiedział co o tym mam myśleć i jakie frazesy
powtarzać

wallian

mała poprawka kolego przy hymnie...przy hymnie ..... jak kto woli

KaczoR_4

o jezu my to wszystkich naszych bohaterów musimy na mocno na glebę posadzić :)
bjankesi ze swoich robią mityczne postacie i nie kręcą że srali sikali ani że Lincoln i tak by umarł za miesiąc bo cierpiał na zaawansowany już syfilis :P tylko robią z niego prawie świętego , a film z 10 Oscarów dostanie :) to jest kwestia mentalności :P nie kręcą filmów o wymordowani całej praktycznie społeczności indiańskiej tylko o bohaterskich osadnikach :P można by tak wymieniać bez końca , a unas albo Pokłosie i wiadomo sikający żołnierze na plaży dobrze że olejków do opalania nie dostali i po browarku :) choć to muszę sprawdzić bo filmu nie widziałem i aż mnie zaciekawiło co tu nie którzy wypisują :)

Patrząc na twój bełkot, myślę że już masz wystarczająco wyprany mózg wypełniony odpowiednimi frazesami.

użytkownik usunięty
sakurazukamori

Ależ celny post. Ach, och, uch, ech, jaka miażdżąca riposta. Człowieku, wyzwij Kliczkę na ring, to facet nie ustoi ani sekundy na nogach przed takim killerem jak Ty. ;)))))) Nie zapomnij też wysłac swojego postu do szkiełka i wkleić go na onecie - poziom adekwatny, a i towarzystwa na podobnym poziomie nie braknie. Można jeszcze iść i poskakać przed Pałac Prezydencki, ewentualnie mocując do adidasów sprężyny, aby być jeszcze większym cool-gościem;)
Czasem lepiej mieć wyprany mózg, niż trwale ubabrany w błocie i zawartości szamba. To na marginesie. Sayonara samsikamnażukiwsodomii-san, czy jak to tam leci

No masz, a dziś w GW piszą, że cienki (Felis tylko dwie gwiazdki dał)... W takim razie chyba jednak się wybierzesz?

użytkownik usunięty
Sqrchybyk

w prawicowym "Do Rzeczy" natomiast pochwalili film.

Zatem wszystko się zgadza z tym co napisał autor tematu. No, poza faktami, ale to drobiazg ;)

użytkownik usunięty
Sqrchybyk

Widocznie za mało sikali i zbyt mały nacisk położono na sceny defetystyczne. Ach te zmiany ;) Ale poważnie, wracając do faktów, to zamiast czytać dzisiejsze artykuły , lepiej zerknąć na archiwalne recenzje i opisy scenariusza z 2007-2008, gdy nawet PISF odmówił temu gniotowi dotacji. A to, że ktoś co chwali, a inny razem gani nie oznacza, że obie te rzeczy nie spełniają swojego celu. Robienie bubli z amatorską obsadą (do pełni ekstazy brakowało tylko szczerbatego i sepleniącego Karolaka, idola postępowego, młodego, wykształconego widza z dużego miasta), które doprowadzają do torsji (podobnie jak B. Warsz. 1920) osiąga dokładnie to samo co robienie filmów jawnie przekłamanych.

Może, ale to że scenariusz im się podobał - został zresztą wtedy wysoko oceniony przez bodajże sześciu historyków, w tym dwóch z IPNu, niezależnie od sebie - nie znaczy przecież że i film musiał. Bo najważniejsze co reżyser zrobi z tym scenariuszem. Jak jest reżyser kiepski, to zarżnie nawet najlepszy tekst, nie jest tak? Co do PISFu to o ile pamiętam początkowo dał dotację, ale cofnął gdy wybuchła afera wokół tego sikania itp.

Pewniakiem dokrętki zrobili za kasę prawicowców, więc otrzymaliśmy kolejny martyrologiczny, bogoojczyźniany szajs. Ale jak widać powyżej pieniacze i ONR-owkie (jest nawet śmieć Cobra) oszołomy się zapienili. Dają radę. Aż muszę jutro poczytać ich śmieciową prasę co tam napłodzili...

użytkownik usunięty
Grifter

jaką prasę ma ONR?

wy ludzie prawicy macie jakąś manie prześladowczą zwiazaną z tvn i wyborczą. Jakby ludzie byli zmuszani by to oglądać, i czytać a ten kto nie oglada pójdzie siedzieć. Ostatnio zaroiło się od prawicowych gazet, serwisów prawicowych w necie jest też bardzo dużo, a ci przeżywają jak mrówka okres.

Przemo00116

Nie manię prześladowczą tylko próbujemy uświadomić lewactwu, że czytanie takich szmatławców jak Wybiórcza to obraza dla was samych i robienie z was idiotów tylko, że wy macie komunistyczny beton w głowie. Nawet przez 5 sekund nie chcecie się zastanowić samodzielnie gdzie żyjecie i co się w kraju dzieje. Szechter i TVN ( obaj właściciele Żydzi ) na siłę zakłamują obraz rzeczywistości i robią to tak skutecznie, że ludzie naprawdę myślą, że jest wszystko dobrze. Jest im źle, ale nadal głosują na PO. Żałują i plują, że Tusk zły, ale czemu go wybrali ? Ludzie zastanówcie się nad sobą, to nie boli. Odrzućcie podziały, lewica, prawica tylko myślcie bo dupczą was, a nas myślących przez was. Jak można czytać gościa, który na siłę oczernia Kościół Katolicki i Katolików. Jak można poważać gościa, którego brat mordował Polaków i uciekł potem z kraju ?

użytkownik usunięty
Cobra_Choke

a ty co czytasz tak swoją drogą?

Nieważne co czytasz czy oglądasz, ważne czy masz świadomość, że to co do ciebie trafia jest prawdą czy wierutnym kłamstwem i propagandą szczęścia i ogłupiania.

Ja nie boję się przeczytać Newsweeka czy Wyborczej bo znam tonę faktów, których przeciętny Kowalski nie zna i nigdy nie pozna bo nie chce poznać. W Radiu Maryja są najprawdziwsze informacje ze świata i to bez żadnego przekąsu czy braku obiektywizmu. Wypowiadają się tam profesorowie i inni historycy. Ludzie wykształceni, światowi i patrioci przede wszystkim, którym zależy na tym kraju i na Polakach. Ale Żydzi wmówili, że Radio Maryja jest BE no to jest BE i PO co się wyłamywać ? Skoro moi towarzysze to debile to i ja muszę być debilem bo mnie wykluczą. A, że debilizm to droga łatwa, prosta i przyjemna to 70 % polskiego społeczeństwa to skończeni debile bo nie potrafią myśleć samodzielnie. A potem zgłaszają się do takiego Amber Gold i wierzą w cuda bez minimum pomyślunku. Bo tylko patrzą na powierzchnię. I tak to wszędzie działa. Każdy powiem, że w Polsce bieda z nędzą i cyrk. Ale czemu tak jest i kto do tego doprowadził to już się ludziom nie chce dowiedzieć. To zbyt trudne i skomplikowane. Lepiej wierzyć, że Wałęsa to bohater niż zdrajca i ubecka gnida. Lepiej popierać Tuska bo Kaczyński mlaszcze i jest brzydki ( chociaż i tak rysy ma o wiele przyjemniejsze niż Tusk ). Nikt nie wie ile ciąży na nim długu publicznego i, że nie są to tylko wirtualne cyfry tylko kiedyś w końcu ktoś się o nie upomni. Na dzień dzisiejszy to przynajmniej po 100.000 długu ma już każdy z nas. Nikt nie wie kto to byli żołnierze wyklęci i czemu ludzie nie ufają Żydom. Przynajmniej tu w Polsce. Można by dużo jeszcze pisać, ale po co ?

użytkownik usunięty
Cobra_Choke

zgadzam się, swoją drogą ciekawe ile osób wywiesi flagę 1 marca ku pamięci żołnierzom wyklętym, w szkołach o nich nie mówią. co poradzisz na lemingi, które oglądają TVN i czytają wyborczą, gdzie zakłamuje się wiadomości. ale serio jesteś za Kaczyńskim? dla mnie w sejmie nie ma prawicy.

Popieram Kaczyńskiego dlatego, że naprawdę nie ma już nikogo na tyle silnego by zrobił porządek w tym państwie. Nie ma drugiej tak silnej pro polskiej partii w tym kraju i nie ma innych polityków takich jak Kaczyński czy Macierewicz, których by się bała czerwona złodziejska hołota. Moje porcie dla PiS nie wynika tylko i wyłącznie z trzeźwego myślenia i obserwacji. Tak naprawdę, to bliżej mi do liberała, a niżeli do prawicowca. Staram się reprezentować taki środek. Niestety w Polsce liberalizm objawia się jako złodziejstwo i kłamstwo, ale nie ma co się dziwić bo Polska z takim agenturalnym rodowodem od 45 roku i z takim zdrajcą jak Wałęsa i Tusk nie może daleko zajść, a nazywanie się przez nich liberałami jest raczej obrazą dla tego typu poglądów. Jestem zdania, że każdy powinien mieć wolną rękę, ale olewanie historii, bezmyślne naśmiewanie się z KK czy Kaczyńskich lub z patriotów Polskich, którzy zostali zamordowani przez Żydów lub bagatelizowanie komunizmu jest niedopuszczalne.

Ja nie patrzę już na wiele rzeczy, ja po prostu bardzo chce sprawiedliwość i odsunięcia i zdegradowania raz na zawszę wszystkich złodziejów i niszczycieli tego kraju i narodu. Nikt poza PiSem tego nie zrobi. Nie widzę innej alternatywy. W Polsce musi dojść do władzy facet z jajami. Kaczyński je ma. Jego brat też miał i za to zginął. Ja jestem tym, który wierzy, że to robota służb. Nieważne, polskich czy rosyjskich. Po prostu to było morderstwo, a wiedzieli, że Polakom łatwo wcisnąć ciemnotę to tak to zostało.

Cobra_Choke

"Cobra_Choke" zgadzam się z Tobą w 100%. TVN to telewizja antypolska, wmawiająca na okrągło jak to dobrze w kraju jest... a niestety pod rządami PO nie jest! Tak mi się przypomniało jak to Tusk (filmik na youtube) "jeździł" po rządzie PIS-u, że obywateli chce szpiegować zakładając fotoradary. A teraz proszę porównać ile ich było wtedy a ile jest teraz. Wtedy służyły do szpiegowania, ale za rządów PO już nie! Ten kraj schodzi na psy, zresztą jak i omawiany tu film. Nie umywa się do oryginału z 1967r., choć tamten nakręcony "za komuny" nie szarga żołnierza polskiego, a ten... szkoda w ogóle o nim mówić. ZDECYDOWANIE ODRADZAM!!!

bazin1

TuSSk już dawno utopił się we własnych kłamstwach. Fotoradary, wiek emerytalny, podwyżki, podatki, zielona wyspa, spadek bezrobocia, dobrobyt i w ogóle.

Wszystko co obiecał to zrobił, ale odwrotnie.

Ja to zawsze mówię tak : miała być zielona wyspa, a wyszła zielona sraka z kloaki Donalda Daka.

ocenił(a) film na 6
Grifter

od oszołomów to ty sobie możesz rodziców wołać

tak podsumowując, niska ocena jest spowodowana wyłącznie pewnymi niezgodnościami z faktami ? przeczytałem książkę (tą najnowszą Chochlewa i Rogulskiej) i myślę żeby iść zobaczyć film

serdziu

dobrze wybierzcie ten swój PiS. Przynajmniej bedę miał beke przez parę lat. to tyle

PiSiorskość twej wypowiedzi jest porażająca i szkoda słów na odnoszenie się do niej.

ocenił(a) film na 6

Obrona Westerplatte to nie był wrześniowy piknik. Dezercje i ataki paniki świadczyły o tym, że placówki bronili ludzie a nie grupa robotów.

tool_ino

Żadnych dezercji nie było.

ocenił(a) film na 10

do izraela jedz po co stu jescze siedzisz? no po co?

Przeczytalam do konca tw wypowiedzi ... Wlasnie ogladalam film dokumentalny ilustrujacy jak Izrael prowadzi prawdziwa wojne w internecie gdzie modeluje opinie , strony Wikipedia , strony Facebook , dyskusje , interpretacje . Wszedzie w imie chwaly Izraela bez zenady , bez szukania argumentow logicznych ale sprytem i manipulacja steki tysiecy mlodych pracuje dla nowej narracji , nowej historii , nowej strategii . Nowej to nawet nie jest slowo wlasciwie ot tak dawna juz mobilizuje mlodych w wojsku , na studiach itp .. Rewizja wszedzie gdzie to mozliwe . Jesli spotykamy podobne agresywne heity po polsku , to sa osoby zrekrutowane lub pod wplywem rakrutow . Film jest co prawda po angielsku ale moze francuska wersja zaglusza te orginalna . Ale sprobojcie ja znalezc - Oszalamiajaca praca. .... Coz historie tworza zwyciescy . Czy dlatego w czasie wojny Miedzynarodowe Organizacje Zydow w Ameryce nie dopuscily by Alianci pomogli Polakom wyzwolic obozu ? - Przemysl Holokaust nie mialby podstaw powstania.
Inne pytanie jeszcze bardziej bulwersuje : Dlaczego Izrael tak masowo wyszczepia swoich obywateli ? Przeciez wiedza najlepiej ze to zdziesiatkuje tysiace w tym mlodych Izraelczykow ??? , Czy to by stworzyc pierwszy calkowicie kontrolowany narod? Dziwne , - Takie pranie mozgu jakie juz maja w szkole i sluzbie wojskowej jest dosc porownywalne tylko z systemami totalitarnymi. Polecam film ...
https://odysee.com/@ETHERIC:d/COMMENT-ISRA%C3%8BL-CENSURE-L%E2%80%99INTERNET---I TV-%282%29:f?r=F8cy7HRemJTKaLpAzxVedubTx6PCAv6V

mieuxpossible

Oh, pare bledow , sorry , zmeczenie .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones