PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=346475}
6,6 23 878
ocen
6,6 10 1 23878
6,7 20
ocen krytyków
Tatarak
powrót do forum filmu Tatarak

nie moge uwierzyc ze wszystko jest na sprzedaz, pani Janda zrobila ze smierci swojego meza opowiesc, wspominajac ostatnie chwile z nim i wplatana jest do tego historia granej przez nia doktorowej. widac ze nie ma zachamowan co do tego zeby tak osobiste wspomnienia zostawic tylko dla siebie. przeciez kazdego dnia ktos jest Janda bo umiera ktos na raka. jestem zawiedziona nie rozumiem sensu przyznawania temu filmowi jakiejkolwiek nagrody!

użytkownik usunięty
lks604

Janda upubliczniajac monolog wypowiedziala glosno to, co wiekszosc z nas chowa gleboko ukryte, zakamuflowane, najchetniej nigdy nie wypowiadane. Te przezycia moga niekiedy byc tak ciezkie, ze nie pozwalaja wrocic do z powrotem do normalnego zycia, przytlaczaja, zabierajac nam reszte zycia, sprawiaja ze chorujemy psychicznie, a czesto tez i fizycznie. Przelanie tego rodzaju wspomnien na papier, wypowiedzenie ich, niewatpliwie moze stanowic swego rodzaju terapie i przyniesc choc czesciowa ulge. Wlasnie dlatego ze-jak piszesz- kazdego dnia "ktos jest Janda"- upublicznienie monologu moze byc zbawienne w skutkach dla osoby, ktora odnajdzie w dziele swoje skrzetnie przechowywane przezycia wypowiedziane na glos. A i z drugiej strony- jest nadzieja ze monolog tego rodzaju, niezwykle prawdziwy w swej wymowie, predzej niz totalnie wymyslona fabula- poruszy strune "hmm, czy aby na pewno doceniam to że oni jeszcze sa?", albo w ostatecznosci "choleeera, przeciez i ja kiedys umre, kto wie ile mam jeszcze czasu, a moze by tak wziac i zaczac (...)"

wedlug mnie to wlasnie jest odwaga. pomimo bolu, opowiedziec swoja historie.

ocenił(a) film na 1

dla mnie mogla sobie po prostu zrobic program w telewizji pt. "zwierzenia z ostatniej drogi mojego meza". jest tyle programow, opowiesci na ten temat. przeciez to sa tak osobiste przezycia a ona jeszcze zgarnela nagrode , zarabia na tym, dla mnie to oburzajace i obrzydliwe. jezeli to mialaby by byc terapia to niech idzie na specjalnie spotkania i sie zwierzy innym , wygada. owszem jezeli chciala tak zrobic to na pewno nie powinno to byc wystawione do konkurow i tyle. wszystko jest na sprzedaz. oczywiscie smierc bliskich jest dotkliwa znam rozne tragiczne dotkliwe doznania ale dla mnie to szok co zrobila pani Janda.

ocenił(a) film na 9
lks604

Szok, prawda? Że się człowiek potrafi dzielić z innymi, w dodatku czymś tak osobistym. Szok! Dziękować!

Jeszcze nie oglądałem, może się też zniesmaczę, ale przypisywanie innym niecnych intencji uważam za przykre, krzywdzące. Nic nikomu do tego, co robią inni, oglądać nie trzeba.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
lks604

A ja twierdzę, że nie powinno się zamieszczać wulgarnych postów, jako moderator zaś mam powinność takie blokować.

ocenił(a) film na 1
Klee

ojej biedaku blokuj ile chcesz skoro tak cie to zabolalo bo mam odmienne zdanie ale wolnosc slowa jest zabroniona to jawna dyskryminacja fajnie jest sie bawic z ludzmi w slowa gratulacje wszystkim!apropo zapomnialam ze wagina i siusiak to strasznie wulgarne slowa jestes chyba chory na nadwrazliwosc. pewnie zaraz ta wypowiedz usuniesz ach jak cudnie~!

ocenił(a) film na 8
lks604

Nikt Ci nie broni mówić tego co myślisz i czujesz, ale na głupotę godzić się nie możemy, nie można jej usprawiedliwiać.
pozdx

Klee

Zgadzam się absolutnie! Właśnie obejrzałam i chociaż rozumiem w pewnym
stopniu oburzenie przedmówców, to jednak się z nim zgodzić nie mogę!
Artysta wyraża swoje emocje w sztuce - w medium jakim operuje. Aktorstwo
jest szczególnym rodzajem twórczości, ponieważ najbardziej chyba
ekshibicjonistycznym... Można mieć moralne wątpliwości co do decyzji Jandy,
ale ja osobiście nie czuję się uprawniona do oceny!!! Powstało przecież
wiele podobnych "wypowiedzi" filmowych czy literackich - również wydanych i
sprzedawanych, również nagradzanych... Ja strasznie
przepraszam...ale...szczerze mówiąc...mamy taką naszą polską, podskórną
zawiść, którą warto sobie czasem uświadomić... Żadna reakcja w obliczu
osobistej tragedii nie powinna raczej być krytykowana...nie nam oceniać!

użytkownik usunięty
ababala

Racja, racja, nie ma co przepraszac, mentalnosc mamy, jaka mamy, ja tez odnosze wrazenie, moze sie myle,że przedmówcę głównie boli materialny aspekt sprawy- ze zarobila, ze wygrala, ze konkursy, ze gratisy, a to przeciez dla tworcy calkiem drugorzedna sprawa, nie o to chodzi. no ok. przynajmniej NIE POWINNO o to chodzic. ;D

Ababala>> tak szczerze... sam nie mogę sobie przypomnieć czy powstały tego typu filmowe odpowiedniki "wypowiedzi".
Jeśli coś Ci wpadnie na myśl, napisz proszę.

ocenił(a) film na 1
ababala

uwaga uwaga, o zawisci nie ma mowy, ludzie sa bezmyslni brawo dla wszystkich przeciez teraz na topie sa sprzedawane swoje emocje, patrzcie jak kazdy kocha takie rzeczy no napewno osoby, ktore lubia wiedziec kto z kim jak i dlaczego. przeczytaj poczatek swojej wypowiedzi maslo maslane~!

Z jednej strony tak, ale z drugiej- czy kogokolwiek to by interesowało, gdyby to nie wielka Janda?

użytkownik usunięty
lks604

http://www.youtube.com/watch?v=QQQTLDFhbQI&feature=related

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones