Jan Englert

Jan Aleksander Englert

7,9
31 917 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jan Englert

Dzisiaj z tej okazji p.Englert był gościem w studiu Tvp Info. To było tylko 15 minut rozmowy, ja zaś z chęcią słuchałabym przez ponad godzinę albo i dalej.
Jak przyjemnie posłuchać gdy ktoś z taką dykcją i takim głosem, mówi o sobie, teatrze, filmie.
Brakuje mi takiej klasy u dzisiejszych aktorów (nie wszystkich oczywiście). Wielu znanych i niestety młodych ludzi sprawia wrażenie jakby nie miało
swojego zdania i/lub nie umiało wypowiedzieć się przynajmniej w miarę składnie i na temat. O tym też zresztą wspomniał p.Englert na przykładzie
prostych słów ,,kocham Cię'' - wypowiedział je niedbale i niemal zjadłszy pierwszą sylabę, a później już po swojemu. Z uczuciem, głęboko, wymawiając
wyraźnie każdą literę...aż się zdziwiłam usłyszawszy tak jaskrawą różnicę :-)
Szkoda, że teraz wolimy wykrzyczeć coś bez emocjii po angielsku. Prościej powiedzieć ,,ale mam fun, spoko muza'', prościej zabełkotać, prościej
zamachać rękami i wywalić język niż powiedzieć coś po polsku, nawet sięgając po te nasze archaizmy, metafory, przysłowia. Prościej jest nie mieć klasy,
wdzięku, zdolności, jakiegoś obycia kulturalnego.
Pozostaje mi pogratulować p.Englertowi i życzyć wszystkiego najlepszego :-)

Ekranizacja

Tak z ciekawości - mówiąc, że dzisiejszym aktorom brak klasy, których masz na myśli?
Od razu zaznaczam, że nie atakuję. Po prostu jestem ciekaw czy chodzi ci o serialowe miernoty, czy o współczesnych młodych aktorów ogólnie.

fajne_filmy

Nie, nie oczywiście, że nie o wszystkich. Chociażby taki
http://www.filmweb.pl/person/Andrzej+M%C5%82ynarczyk-161359 - ja na przykład nie rozumiem nawet co ten człowiek mówi :-) a przecież to jest dyplomowany aktor.

Ekranizacja

No to jednak się rozumiemy :)
Czy ten Młynarczyk w ogóle ma jakąś mimikę?

fajne_filmy

Nie wiem...może ja się nie znam,a to jest po prostu jego sposób na rolę....ale jak dla mnie dysponuje jednym wyrazem twarzy.
Podobne zarzuty słyszałam wobec Żebrowskiego, ale sądzę, że nie ma co porównywać. On jednak w jakiś sposób tworzy te postacie. No i nie mamrocze, a wręcz przeciwnie :-) jego barwy głosu i dykcji aż przyjemnie posłuchać.

Ekranizacja

Młynarczyk moim zdaniem jest słaby. Aktor nie może być obojętny, bez mimiki. A on taki jest. Co tu się oszukiwać?

Żebrowski to inna bajka. Ma doskonały warsztat, świetną dykcję. Dobiera w miarę porządne role. On jest akurat dobrym aktorem. Bez porównania z wyżej wymienionym.

Pozdrawiam

Ekranizacja

Niedawno świętował 55-lecie pracy artystycznej.

Ekranizacja

Tak, Pan Jan zna życie i na tym etapie nikomu nic już nie musi udowadniać, mówi mało, ale mądrze, jest kimś w rodzaju starego krokodyla, który zanurzony tkwi w kącie jeziora i ze spokojem obserwuje otoczenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones