Jan Englert

Jan Aleksander Englert

7,9
32 128 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jan Englert

Co do ról filmowych rewelacyjne kreacje aktorskie:

1 Kowalski z "EKSTRADYCJA 2" i "EKSTRADYCJA 3"(może mnie wyśmiejecie, ale dla mnie najlepsza jego rola filmowa)
2 Rajmund Wrotek z "DOM"
3 Jarek Bronko vel Branicki z "WIELKA WSYPA" i "SZCZUR"
4 Wiktor Kozłowski z "KOMEDIA MAŁRZEŃSKA"
5 senator Ferdynand Lipski z "KILER" i "KILERÓW DWÓCH"
6 Zygmunt z "KOLUMBOWIE"
7 Erwin Maliniok z "SÓL ZIEMI CZARNEJ" i "PERŁA W KORONIE"
8 Broniewski Stanisław z "AKCJA POD ARSENAŁEM"
9 Max Rosner "CIEMNA STRONA WENUS"
10 Zefir z "KANAŁ"
11 Tomasz Judym z "DOKTOR JUDYM"
12 Śniadowski Marcin z "NOCE I DNIE"
13 Hipolit Apolinary Maszko z "RODZINA POŁANIECKICH"
14 prezes "Czarnych z "PIŁKARSKI POKER"
15 Jerzy Lipert z "MATKI, ŻONY i KOCHANKI"
16 komisarz Kujawa z "WIRUS"
17 generał z "KATYŃ"
18 Jerzy, członek AK, kochanek Miszczykowej z "POLSKIE DROGI"
19 porucznik J. Jasło z "S.O.S"
20 Tadek z "STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŻYCIE"
21 Jan Wolny z "OSWOBOŻDIENIJE" ("WYZWOLENIE")
22 Mraczewski z "LALKA"
23 Conrad, syn Hansa Heinricha z "BIAŁA WIZYTÓWKA" I "MAGNAT"
24 aktor Wojciech Rawicz z "ZMIENNICY"

Jego ról teatralnych jeszcze bardziej znakomitrzych, nie chce mi się wymieniać.

Jedno jest pewne WSTYD TYM, CO DALI MU OCENE PONIŻEJ 10.

użytkownik usunięty
Lukasz7890

Dodałbym jeszcze "Mniejsze niebo" i "Baryton" ,również ciekawe role.
Ja dałem mu 8 , i nie wstydze się tego.

Lukasz7890

ja też dałam mu 8 . I także nie jest mi wstyd , ponieważ są lepsi aktorzy od niego .

Lubię go w różnych kreacjach , może dlatego , ż e bardzo przypomina mojego ojca ? A nie wiem , mniejsza .

Ja odwrotnie , niż osoba wypowiadająca się wcześniej , nie jestem fanką roli tego pana w filmie Baryton , może dlatego , że film ogólnie mi się nie podobał ? Ale każdy ma swoje zdanie i gust .

Wracając do tematu , aktor wporządku .

użytkownik usunięty
krolowa_2

"Baryton" oczywiście beznadziejny , ale Englert i Marcin Troński wyszli w nim obronną ręką.

DORZUCAM DO WYŻEJ WYMIENIONEJ FILMOGRAFI:
Froelich z "BARYTON"
Marek Weber Z "MNIEJSZE NIEBO"
(dziś je po raz pierwszy obejżałem dlatego nie umieściłem ich wcześniej).

JEDYNYM POLSKIM AKTOREM ŻYJĄCYM, KTÓRY JEST OD NIEGO LEPSZY TO TYLKO JANUSZ GAJOS I MOŻE JUŻ NIE AKTYWNY AKTORSKO MAREK KONDRAT. ALE ICH DOROBKI SĄ O WIELE MNIEJSZE OD NIEGO.

JAN ENGLERT MA NA SWOIM KONCIE OKOŁO 130 RÓL W TEATRZE TELEWIZJI, W TYM OKOŁO 100 PIERWSZO PLANOWYCH I 25 PRZEDSTAWIEŃ, KTÓRE SAM WYREŻYSEROWAŁ. NALEŻY PAMIĘTAĆ, ŻE OPRÓCZ WIELKIEGO AKTORSTWA JEST TEŻ REŻYSEREM. WYSTĄPIŁ RÓWNIEŻ GŁÓWNIE JAKO LEKTOR W PONAD 12 FILMACH KRÓTKOMETRAŻOWYCH.

DALEJ SIĘ UPIERAM NAD OCENĄ 10/10. NIE WIEM CZYM WAM ON NIE PODPASOWAŁ, ŻE OBNIŻYLIŚCIE MU OCENE AŻ O PONAD 22 PROCENT.

użytkownik usunięty
Lukasz7890

Nie podpasował mi tym, że cały czas stylizuje się na amanta w filmach i gra ich dokładnie tak samo.
Przykłady: "Szczur", "Wielka wsypa", "Kiler", "Kiler-ów 2-óch", "Opowieść małżeńska" [czy jak to tam szło],"Wirus". W tych filmach zagrał beznadziejnie [no może po za Kilerami]. Jeżeli miałbym mu dawać 10,to tylko za rolę Erwina w "Soli ziemi czarnej" Kutza.


ps. zapomniałeś o Zapasiewiczu i Stuhrze , wymieniając tych najlepszych żyjących czy to było celowe ?

CUŻ KWESTIA GUSTU... DLA MNIE "SZCZUR" JEDNA Z JEGO NAJLEPSZYCH KREACJI, RESZTA ZRESZTĄ TEŻ.

ZE STUHREM MASZ RACJE, W SUMIE POWINIENEM GO WYMIENIĆ CHODZIAŻ BARDZIEJ CENIE GO JAKO REŻYSERA. PRZEZ TYLE LAT AKTYWNY I MA NA SWOIM KONCIE TYLKO 60 RÓL FILMOWYCH TO DOŚĆ MAŁO. CHOĆ PRZYZNAM, ŻE ZNAKOMITYCH TEŻ MA U MNIE 10/10

ZAPASIEWICZ TO JUŻ W SUMIE EMERYT WŁAŚCIWIE GRA TYLKO W TEATRZE, OD 2001 ROKU POJAWIŁ SIĘ ZALEDWIE W 4 FILMACH. ZRESZTĄ W TEATRZE TV TEŻ GO OD 2 LAT NIE WIDAĆ.
ROZUMIEM, ŻE MA ZA SOBĄ WIELE WYBITNYCH KREACJI, TO JUŻ RACZEJ PRZESZŁOŚĆ CHOĆ DOBRZE ZAPAMIĘTANA I DOCENIANA PRZEZ NIEJEDNO POKOLENIE.
ALE WYMIENIAĆ GO RACZEJ NIE MA SENSU, RÓWNIE DOBRZE MUSIAŁ BYM WYMIENIAĆ WITOLDA PYRKOSZA ALBO WIESŁAWA GOŁASA, KTÓRZY ŻYJĄ ALE NIGDZIE NIE GRAJĄ. (GRANIE W TELENOWELI TO DLA MNIE NIE JEST AKTORSTWO)

CELOWO WYMIENIAŁEM ŻYJĄCYCH, ŻEBY PORÓWNANIE BYŁO TERAŻNIEJSZE. BO GDYBYŚMY RUSZYLI NIE ŻYJĄCYCH TO MUSIELI BYŚMY ZACZĄĆ OD DYMSZY CZY FIJEWSKIEGO.

użytkownik usunięty
Lukasz7890

"Zapasiewicz to już w sumie emeryt właściwie gra tylko w teatrze,od 2001 roku pojawił się zaledwie w czterech filmach".

Ale w jakich filmach ! Przeciez gra teraz prawie same główne role.
Daje Englertowi 10, ale jak jeszczs raz zobaczę go w jakiejś durnawej komedyjce czy innym g.wnie to zniżam na 8.

użytkownik usunięty

Zresztą ty wszystkim dajesz 10,albo 1. Jedynie Żmijewskiemu dałeś 9.
Tak samo masz z filmami. Jak ci się podobał to zaokrąglasz do 10.A jak nie to do 1. Nie znasz się na ocenianiu filmów, i pisaniu o aktorach [wymienisz wszystkie role,i mówisz,że jest najlepszym z najlepszych albo mistrzem]. Przykład do filmu "Dobry zły i Brzydki" [1],przykład do osoby Al Pacino [1], Przykład do filmu "Lubię nietoperze" [10], przykład do aktora/aktorki Agnieszka Sitek [10], Tomasz Kot [10].

NIE WSZYSTKIM,
TYLKO TYM CO MI SIĘ PODOBA 10/10 - NA TO WCHODZE I OCENIAM, ZAUWAŻYŁEŚ, ŻE TO GŁÓWNIE POLSKIE KINO I POLSCY WYKONAWCY.
JAK MI SIĘ COŚ NIE PODOBA - TO WSTRZYMUJE SIĘ OD GŁOSU
JAK MNIE COŚ RAŻĄCO RAZI TO TYLKO WTEDY DAJE MU 1. SAM ZAUWAŻYŁEŚ, ŻE JEST TEGO NIE WIELE.

użytkownik usunięty
Lukasz7890

Jeszcze jeden przykład "Gulczas i "Yyyrek" na 10.
"Siedmiu samurajów" 1/10 :D

Kurde mam ci się tłumaczyć z każdej oceny.
"siedmiu samurajów" poprostu mnie zraził. nie podobają mi się japońskie filmy.
"gulczas" i "yyyrek" tak oceniłem, żeby podwyższyć średnią nie zasługują na taką wysoką ocenę, ale na 2,1 to o wiele za mało. Cenie Gruze za to, że na starość przynajmniej próbuje coś jeszcze kręcić i próbować swoich sił jako aktor. Rewiński też mi się w tych filmach podobał. Ile on się musiał wymęczyć z tym Lepperem i bigbrotcher-owcami.

Al Pacino mnie po prostu razi nie lubie go i mam dopiero prawo.
Sitek znam w sumie prawie osobiście, już jako dziecko chodziłem na spektakle teatralne z jej udziałem.
Tomasz Kot pochodzi z mojego rodzinnego miasta Legnicy i też widziałem go w wielu fajnych spektaklach. Zresztą w "Skazany na bluesa" zagrał znakomicie.
Zresztą aktor powinien grać w teatrach a filmy i seriale to powinien być dodatek do aktorstwa.

Nie lubie stawiać takich ocen np 7/10, potem po głębszym zastanowieniu zmiana na 8/10, potem po przeczytaniu opini innych znowu zmiana 7/10 itd.

Moje oceny są zaokrąglone bo uważam, że albo lubię? albo nie lubię? Nie uznaje ocen po środku. Jak mam mieszane uczucia to milcze.(nic nie wystawiam)
Albo się jest w ciąży? albo nie? nie ma po środku.

U Ciebie też są dziwne oceny bajki "Asterix..." 8/10, a "Lokator" Polańskiego 7/10 czy "Cześć Tereska" 6/10. Ale szanuje twoje oceny bo masz do nich prawo.

P.s. Nie wiedziałem, że Zapasiewicz jest twoim ulubionym aktorem, teraz wiem dlaczego ten emeryt tak cię zabolał. sorry.

użytkownik usunięty
Lukasz7890

A kto ci powiedział,że Zapasiewicz jest moim ulubionym aktorem ?
Mój mistrz to Gustaw Holoubek !

użytkownik usunięty

A przy okazji:

Asterix - to naprawdę bardzo dobra bajka miejscami nuży,ale są sceny na któych się mozna pośmiać.

Lokator - wcale nie taki dobry jak mówili, z trylogii pokojowej zdecydowanie góruje Rosemary

Cześć Tereska - przez pierwszą część filmu była 9 i ulubione, weź to pod uwagę.

Z tym Zapasiewiczem najlepszym się może pomyliłem ale widze, że jest u Ciebie w czołówce jako jeden z najlepszych.
Rosemary może króluje nad Lokatorem, ale Asterix na pewno nie.

Lukasz7890

Moje ulubione role Englerta :

1.Rajmund Wrotek z ,, dom"
2.Zygmunt w kolumbach
3.Wiktor w komedii małżeńskiej
4.Lipski w kilerach
5.Jerzy Lipert w matkach ,żonach i kochankach
6.Michał w przepisie na życie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones