Jan Englert

Jan Aleksander Englert

7,9
32 128 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jan Englert

najlepsza rola Pana Jana jaka się wam podoba/ła ?

-Zygmunt w kolumbach
-Jerzy w polskich drogach
-Rajmund Wrotek w domie
-Aktor w zmiennikach
-doktor Judym w doktorze Judym
-w kanale
-Lipert w Matkach żonach i kochankach
-Lipski w kilerach
-Wiktor w komedii małżeńskiej
-Michał w przepisie na życie

Mi się wszystkie jego rolę podobają ale najbardziej podobała mi się jego rola Rajmunda Wrotka w domie i dla mnie zawsze będzie Rajmundem co Bawolikową czy Halinę porównywał do Grety Garbo, przez tą jego rolę ja zaczynam mówić że ktoś do kogoś jest podobny.

kinomanka_13

Najlepszy Zygmunt w Kolumbach, jak to dobrze że uratował się z Powstania, Jerzy w Polskich Drogach chyba równolegle świetna rola, razem z Beatą Tyszkiewicz, Rajmund w Domie też chyba na tym samym poziomie, Jan Englert to geniusz.

felicytas

zgadzam się to geniusz, na początku za nim nie przepadałam ale jak zobaczyłam jego świetną rolę w kolumbach czy w polskich drogach czy w domie, a do tego jest sympatyczny bo mam od niego zdjęcie z autografem prosiłam go listownie i dostałam po miesiącu.

kinomanka_13

Lypski jak to mawiał Siara :D

kinomanka_13

Mundi ;)

kinomanka_13

Katyń..

kinomanka_13

Lipski i Mundi! Niestety nie miałam okazji widzieć jego gry na żywo w teatrze, ale może jeszcze mi się uda :-)

edytam14

ja też nie miałam widzieć okazji jego gry na żywo. Ale dla mnie zawsze będzie Mundim z domu albo Jerzym z matek żonek i kochanek i Lipskim też. Ale bardziej Mundim, bo od Englerta się nauczyłam komplementów i mówienia, że ktoś jest podobny do popularnej osoby tak jak Englert mówił ,, wiem Greta Garbo " bo łez mnie bawił tym tekstem, szkoda że później dojrzał i był z Haliną aż tak mnie wtedy nie bawił do łez.

kinomanka_13

i jeszcze riki tik itak... :-)

edytam14

no to było genialne. i ten tekst że kino to jest taki sen na jawie, że w kinie zawsze się wszystko kończy happy endem KPW ? czy jakoś tak, jak mówił do Jacka gdy był mały.

kinomanka_13

Jako Lipski zdecydowanie najlepiej zagrał. Podobała mi się rola Englerta w Ambassadzie, w Czasie Honoru jako Czesław Konarski i w Akcji pod Arsenałem. Takich aktorów jak dla mnie teraz brakuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones