Chyłka
powrót do forum 1 sezonu

Silna, niezalezna pani mecenas nie musi przestrzegac zasad, musi miec wszystko w d..., musi byc skupiona na pracy, "ciganac browary" i byc zajebista w lozku. Chociaz nie, zaraz... to jej prartner byl.
W kazdym razie wciaganie narkotykow w kancelarii przez brudne banknoty to jakies przedszkolne wyobrazenia pana rezysera. Wiem, ze stereotypy - np. komputerowego nerda - nie biora sie z niczego, ale przedstawienie bohaterow jest plytkie niczym pryszcze na nosie. Stwierdzilem, ze obejrze. Tyle plakatow kiedys wisialo na miescie. Ilosc "luzu" na sile w pierszym odcinku wgniotla mnie w fotel. A ten akurat jest dosc twardy, wiec zabolalo.
Czy tez sie martwicie o swoich "przyjaciol" (chociaz ciezko nazwac mi po pierwszym odcinku relacje Chylki z matka zaginionego dziecka) , ktorych nie widzieliscie iles lat i kontaktu z nimi nie bylo? Bo ja bardzo... snie o nich po nocach i zdecydowanie sie martiwe. Np. czy ich poznam na ulicy...
Niestety, jak juz wiekszosc tutaj wspomniala, dialogi sa... lekko mowiac, infantyle. Nie chicialbym porownywac do filmow pana Vegi, ale brakuje mi tylko przeklenstw co 10 sekund.
Szkoda. Naprawde szkoda, ze to kolejny serial polski bez polotu i klimatu.

ocenił(a) serial na 6
kacper52

Dodałbym tylko, że realia procesu karnego to też wyobrażenie rodem z science fiction.

ocenił(a) serial na 3
kacper52

To prawda, ale trzeba powiedzieć, że serial dość wiernie trzyma się książkowego (świadomie nie używam słowa "literackiego") pierwowzoru, a pewne kwestie rozgrywa nawet lepiej, więc sobie pomyśl z czym twórcy musieli się zmierzyć. W sumie rozbawiła mnie scena, w której siostra bohaterki czyta w szpitalu powieść Mroza, a bohater stwierdza, że Joanna nigdy by po taki chłam nie sięgnęła. Ale jakby się tak nad tym głębiej zastanowić, to jest to też smutne, że autor książki stworzył postać, która według twórców serialu odżegnuje się od jego twórczości ;-)

ocenił(a) serial na 7
tatiana_filmweb

No, to akurat jest bardzo dobra autoironia i świadczy o dystansie do siebie i swojej pracy... :)

ocenił(a) serial na 3
czargor___

Moim zdaniem nie, ale oczywiście nie musisz się ze mną zgadzać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones