PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=601348}
6,9 50 406
ocen
6,9 10 1 50406
6,2 5
ocen krytyków
Przepis na życie
powrót do forum serialu Przepis na życie

O zgrozo, nie mogłam uwierzyć własnym oczom! Kobieta w ciąży i kieliszek! Brawo dla TVNu :/

maua_5

Przecież kiedy piła wino nie wiedziała, że jest w ciąży! Brawo dla Ciebie :))

ocenił(a) serial na 6
unthinkable

pewnie mowa o ostatnim odcinku,tym ktory juz jest na vod.onet kiedy anka siedzi z mama, pola i corka i opijaja nowa wiadomosc..prawda? a to nie jest tak ze czerwone wino nie jest szkodliwe dla ciazy? nie wiem, tak mi sie gdzies obilo o uszy ale oczywiscie moge sie mylic, bo to przeciez alkohol..

ApokalipsaA

Dokładnie tak, mówie o 3 odc. z VOD - Anka mówi swojej mamie o tym, że jest w ciąży i wznoszą wspólnie toast winem, który mama przyniosła na babską kolację :/

A dla ciąży szkodliwy jest alkohol w każdej postaci - nieważne, czy żółtej, białej, czy czerwonej.

maua_5

wlaśnie się mylisz...kobieta w ciąży ma prawo wypić raz na jakiś czas trochę wina. To nie zaszkodzi dziecku ;) Nie wiesz to się nie wypowiadaj. Masz rację szkodliwe ale jezeli piłaby wódkę czy coś takiego ale nic się nie wydarzy jak wypije trochę wina. !!! ;)

nihooya

podnosi czerwone ciałka :)))

nihooya

Jestem na etapie 2 odcina i myślałam,że o niego chodzi;) w każdym razie kieliszek wina nie zaszkodzi ;))))

nihooya

Na studiach mam przedmiot o nazwie psychologia rozwoju człowieka - mam z tego zarówno wykłady jak i ćwiczenia i na przedmiocie tym od 2 wykładowców dowiedziałam się, że alkohol w każdej postaci jest szkodliwy dla kobiety w ciąży. Nawet lampka czerwonego wina jest w stanie zaszkodzić dziecku. Na czas ciąży powinno się odstawic totalnie alkohol. Więc jeżeli się nie znasz, to się nie odzywaj

ocenił(a) serial na 7
wariacja

Zgadzam się z tobą. Alkohol jest strasznie szkodliwy dla dziecka. A co mnie najbardziej dziwi, że główna bohaterka po medycynie (!) nie wie takich rzeczy!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
wariacja

Nie tylko na psychologii o tym mówią. Mówią także na pedagogice specjalnej, na przedmiocie o nazwie: wspieranie dziecka o specjalnych potrzebach edukacyjnych, biomedyczne podstawy rozwoju i wychowania i wielu innych.

Oczywiście jeden kieliszek może nie wywołać FAS ale różnorodne deficyty, np. problemy z koncentracją, trudności w nauce itp.

Rozumiem założycielkę tematu, bo to jest bardzo ważne, żeby telewizja nie przekazywała głupot. Obejrzy taka jedna z drugą takie głupoty i zaczną pić wino od czasu do czasu bo w TVN-ie też pili. A potem pretensje do wszystkich wokół o to, że mnie spotkało takie nieszczęście.

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 8
unthinkable

wiedziała. Bez braw dla Ciebie ;P

użytkownik usunięty
maua_5

nonono! był tam 1 kieliszek z wodą ;] chodzi o reklamę? no. Gratuluję spostrzegawczości

ocenił(a) serial na 8

Kieliszek z wodą należał do córki Anki :) ona sama piła wino

paulee

http://pl.wikipedia.org/wiki/Alkoholowy_zesp%C3%B3%C5%82_p%C5%82odowy tym grozi picie w ciąży

ocenił(a) serial na 6
maria_kury

rozumiem zazarta dyskusje na temat, bo kazdy czerpie wiedze z innego zrodla i nie wiadomo w co wierzyc..ale dlaczego co niektorzy obnizaja poziom tej dyskusji? wariacja - nie znasz sie to sie nie odzywaj - bardzo dojrzale.i nihooya..jakies bluzgi, gówniary nie wiecie nic o zyciu, kretynki..co to ma byc?pogadanka na korytarzu szkolnym podstawowki?zaraz zostane pewnie zzarta przez Was zywcem,ale uwazam ze to jest po prostu niepotrzebne.

maua_5

O rany, a ile kobiet sobie wypiła lampkę wina nie wiedząc, że jest w ciąży? I co? Nadużywanie alkoholu jest złe, zawsze, czy jest się w ciąży, czy nie. Bez przesady. Czy to, że się nie wie, że się jest w ciąży i się pije usprawiedliwia coś? Przecież nie tak łatwo na samym początku jest stwierdzić na 100%, że będzie się miało dziecko. A często kobiety są w ciąży i w pierwszych miesiącach tracą dziecko i jest to naturalne. Zresztą to tylko serial. Nie czepiajmy się tak wszystkiego, bo dojdziemy do wniosku, że wszystko jest złe i fe.

użytkownik usunięty
sonathia

Zupełnie przypadkowo obejrzałem sobie ten odcinek.

Tak, ona wiedziała wtedy, że jest w ciąży. Tak, ona piła wino. Tak, każdy alkohol jest szkodliwy dla dziecka. Szczególnie na samym początku ciąży.

Zniesmaczyło mnie to, że ta babka jest kreowana na ofiarę i postać pozytywną. Nie dość, że jest nieodpowiedzialna, to jeszcze strasznie irytująca. Dziwnym trafem wszystkie postacie w tym serialu (włączając role męskie) też.

ocenił(a) serial na 9
maua_5

ale przecież są kobiety które nie wiedzą, że są w ciąży na samym początku i one normalnie piją wino i inne alkohole i dzieci mają zdrowe, więc najwidoczniej nie jest to najgorsze, poza tym ona nie wypiła tego wina dużo, tylko jeden kieliszek :)

manna140ola

wszystko wszystkim, ale jak puszczają filmy gdzie mamy do czynienia z seksem bez zabezpieczenia, to jakoś nikt nie wszczyna dyskusji...
a potem wielkie oburzenie, że małolaty zachodzą w ciąże....
więc szczerze ta dyskusja nie ma większego sensu, a co reklamuje tvn to już jego sprawa.

ocenił(a) serial na 9
firania

moze i tak ale wydaje mi sie ze to jest troche inna sytuacja poniewaz w tym serialu to nie nastolatka ale dorosla kobieta jest w ciazy :)

ocenił(a) serial na 7
maua_5

Gadanie. Jedna lampka wina zaszkodzi dziecku - będzie się słabiej uczyło, słabszą będzie mieć koncentrację, a tak w ogóle to nie wiadomo, czy dziecko przeżyje. Nie dajmy się zwariować....


Z drugiej strony... faktycznie, ta scena nie powinna się pojawić, a wino można było zastąpić coca-colą. Zostaje to w podświadomości. Może nie w sensie ,,bo na TVN pili", ale większość ludzi stwierdzi, że skoro pokazywali w telewizji, to nic nie szkodzi. Chodzi o autorytet w postaci telewizji, który tutaj został naciągnięty.

kacperpiotrkow2

telewizja autorytetem? chyba tylko dla ludzi po podstawówce

ocenił(a) serial na 9
backu

wiecie jak się nazywa ten chłopak co przeszedł taką wielką metamorfoze i wszystkie laski na niego lecą łącznie z Manią

ocenił(a) serial na 10
edyciaa14

Grochol ;D

ocenił(a) serial na 8
maua_5

Wg mnie serial jest naprawdę dobry, miłe zaskoczenie, tym bardziej, że realizowany jest wg oryginalnego scenariusza Agnieszki Pilaszewskiej (w przeciwieństwie do serialu 'Usta Usta', który również wg mnie jest świetnie zrobiony, ale nie wg naszego pomysłu niestety) - i jest to naprawdę jeden z niewielu polskich seriali, które oglądać można bez zażenowania (nie mówię oczywiście o takich perełkach jak 'Alternatywy 4', ale świetnym serialem była np. 'Ekipa' Agnieszki Holland, która niestety skończyła się po 1 sezonie), nawet nie mówię o tasiemcach takich jak Klan, M jak miłość, czy na Wspólnej, ale hity TVN typu Brzydula, Majka czy Prosto w serce - te seriale są naprawdę żenujące i zwyczajnie słabe.

Powyższy wstęp służy tylko temu, żeby wyrazić moje zdumienie - pojawia się naprawdę fajny serial, dobrze nakręcony, z dobrą grą aktorską, a tutaj dyskusja na temat JEDNEJ sceny. Oczywiście, nie powinno się pić alkoholu w ciąży, ale wiele kobiet pije alkohol nie wiedząc nawet, że są w ciąży, czy jedna lampka w momencie kiedy już się wie jest taką karygodną zbrodnią? Bo gdyby nie wiedziała, że jest w ciąży - to przecież nie byłoby to nic wielkiego. Poza tym jeśli ktoś bierze przykład z seriali i postępuje w życiu zgodnie z ich przykazaniami - to gratuluję i życzę powodzenia. Jednak wydaje mi się, że akurat ten serial nie celuje w taką widownię, która w serialu szukałaby faktycznie 'przepisu na życie'...

ocenił(a) serial na 5
maua_5

A ja powiem, że nawet wskazane jest wypicie lampki CZERWONEGO wina od czasu do czasu w ciąży... Więc nie podniecaj się tak.

ocenił(a) serial na 7
monika_rm_2

Nie, nie wskazane.

Problem leży w tym, że ów wskazania wydawali lekarze jeszcze kilka/naście lat temu. Dzisiaj doktorzy zdecydowanie alarmują: nie pić w ciąży żadnego alkoholu!
http://www.rodzicpoludzku.pl/Przeglad-prasy/Lekarze-nawet-lampka-wina-moze-zaszk odzic-nienarodzonemu-dziecku.html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones